در حال بارگزاری

آموزش نحوه نوشتن حلقه while در نرم افزار گمز (GAMS)

شما اینجا هستید:
آموزش نحوه نوشتن حلقه while در نرم افزار گمز (GAMS)

آموزش نحوه نوشتن حلقه while در نرم افزار گمز (GAMS)

فیلم آموزشی از نرم افزار گمز (GAMS) رو مشاهده می‌کنید!

در این ویدئو آموزشی قصد داریم یکی دیگر از کاربردهای بسیار عالی نرم‌افزار گمز (GAMS)، یعنی نحوه نوشتن یکی از انواع حلقه‌ها (حلقه while)[!!] در مدل‌های نرم‌افزار گمز (GAMS) رو با هم مرور کنیم!

چکیده مطلب:

تا حالا شده در نرم‌افزار گمز (GAMS)یک عملیات تکراری رو بخوایین انجام بدید؟! و ندونید از چه دستوراتی میشه استفاده کرد؟!
در مورد تحلیل حساسیت بر روی داده‌های مساله چطور؟! تا حالا فکر کردید با کمک چه دستوراتی میشه حلقه‌های تحلیل حساسیت رو ساخت؟! تا به حال به این فکر افتادید که این حلقه‌ها رو چه طور میشه در نرم‌افزار گمز (GAMS) ساخت؟! در مورد عملیات‌های تکراری‌ای که بر اساس شرط خاصی نوشته میشن نظری دارین؟! اصلا تفاوت بین نوشتن حلقه‌ها در نرم‌افزار گمز (GAMS) چیه؟!

توی این فیلم آموزشی قصد داریم به این سوالات شما پاسخ بدیم! و یکی از روش‌های نوشتن این حلقه‌ها در نرم‌افزار گمز (GAMS) رو مرور کنیم! حلقه‌ای که در این آموزش به آن می‌پردازیم حلقه while می‌باشد!

توضیحات تفصیلی:

فرض کنید در مدلی که نوشتید داده‌هایی دارید که باید طی یک سری عملیات تکراری بر روی توابعی مقادیر آن‌ها به دست بیاد! یا در شرایط دیگه‌ای مانند مسائل چندهدفه، در روش محدودیت اپسیلون برای به دست آوردن جبهه پارتو نیاز دارید درون یک حلقه مدل مورد نظرتون رو چندین بار حل کنید!
برای انجام چنین کارهایی انواع مختلفی از حلقه وجود دارند! برای مثال حلقه‌های FOR, WHILE, LOOP و … که براساس نیاز می‌توان هر کدام از آن‌ها را انتخاب کرد! در این آموزش قراره نحوه کار با حلقه while را مرور کنیم!

در ابتدای کار اساسی‌ترین نکته در حلقه while رو بگیم! نکته اینه که برخلاف حلقه for که شمارنده‌ای از نوع عدد ثابت داشت با حلقه loop که شمارنده‌ش یک مجموعه بود! در حلقه while از یک شرط استفاده می‌شود! این شرط هم میتونه هر شرطی باشه!
حلقه while مثل تمام حلقه‌های دیگه‌ای که قراره آموزش بدیم از دو قسمت تشکیل میشه! که هر دو قسمت آن در یک پرانتز کلی نوشته می‌شوند! قسمت اول یک شرط رو باس تعریف کنیم (با توجه به نکته‌ای که گفتیم!)! بعد عملیات‌هایی که قراره در حلقه انجام بشه رو می‌نویسیم! که خب میتونه از یک عملیات تا بینهایت عملیات در حلقه اجرا بشه!

نکته حائز اهمیت دیگه‌ای که باید گفته بشه اینه که نه در حلقه while نه در هیج حلقه دیگری نمیتوان محدودیت‌ها و روابط مدل ریاضی مساله رو آورد! پس این حلقه‌ها خارج از روابط و محدودیت‌ها (روابطی که در قسمت EQUATION تعریف میشن!) استفاده میشه!
مثالی که در نظر گرفتیم نحوه به دست آوردن فاکتوریل یک عدد هست!

خب میشه گفت همه نکات ذکر شده و الان دیگه وقتشه این نکته‌ها رو در نرم‌افزار با هم مرور کنیم!

بریم و باهم این ویدیو آموزشی رو ببینیم…!!!

دانلود فیلم با لینک مستقیم

حجم: 11.67 مگابایت

 

با ما کولاک کنید …

کاری از گروه آموزشی کولاک

مطالب مرتبط

دوره رایگان آموزش مقدماتی نرم افزار گمز (GAMS) (به همراه فیلم آموزشی) بنا به تقاضای شما عزیزان، دوره...

آموزش اعداد تصادفی در نرم‌ افزار گمز (GAMS) در این فیلم آموزشی قصد داریم اعداد تصادفی و نحوه...

جزئیات نوشته
تعداد دیدگاه 0
تعداد بازدید 3.2K
تاریخ انتشار 26/08/2018
تاریخ بروزرسانی 26/08/2018
نویسنده گروه آموزشی کولاک
برای ارسال دیدگاه ابتداواردشوید